شیوه دریافت اعتبار

اعتبار شامل یک کد تخفیف ۱۰۰ درصدی است که با استفاده از آن می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به ضامن، پرداخت نقدی یا پیش پرداخت و تنها با ارائه چک یا سفته از فروشگاه‌های آنلاین به صورت اقساطی خرید کنید. در چند مرحله ساده می‌توانید برای دریافت اعتبار، در لندو درخواست ثبت کنید:

1 . ثبت درخواست

برای دریافت اعتبار، ابتدا با وارد کردن شماره موبایل و رمز خود در وب‌سایت لندو ثبت‌‌نام کنید. در صورتی که قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، می‌توانید با وارد کردن اطلاعات خود به سایت وارد شوید. سپس فروشگاه دلخواه را از فهرست فروشگاهها انتخاب کرده و میزان اعتبار و تعداد ماه‌های بازپرداخت را مشخص کنید. در پایان برای ثبت درخواست، اعتبار مورد نظر را به سبد خرید اضافه کنید.

2. تایید اولیه

بعد از ثبت درخواست، منتظر تماس ما بمانید. کارشناسان لندو حداکثر تا 24 ساعت کاری پس از ثبت درخواست، با شما تماس گرفته و از شما درخواست می‌کنند که تصویر مدارک مورد نیاز برای ضمانت را به صورت آنلاین ارسال کنید. عدم ارسال مدارک تا حداکثر 4 روز پس از ثبت درخواست، باعث حذف درخواست شما به صورت خودکار خواهد شد.

3. اعتبارسنجی

بعد از ارسال تصویر مدارک، اطلاعات شما حداکثر تا 72 ساعت کاری، مورد بررسی و اعتبارسنجی قرار می‌گیرد. در صورت تایید مدارک، درخواست شما به واحد سرمایه‌گذاری فرستاده و ثبت نهایی می‌شود.

4. اعلام تاریخ ارائه اعتبار

پس از ثبت درخواست و تایید در اعتبارسنجی، لندو یک کد تخفیف 100 درصدی به پروفایل شما ارسـال می‌کند. توجه داشته باشید که تاریخ دقیق ارائه اعتبار مشخص نیست اما لندو بر اساس تعداد افراد در صف انتظار، مدت زمانی را برای ارائه اعتبار به شما در نظر می‌گیرد. ممکن است با سرعت گرفتن فرآیند تامین سرمایه، زمان پیش‌بینی‌شده نیز کاهش پیدا کند که این روند در پروفایل شما قابل مشاهده است.

 سقف اعتبار

سقف اعتبار دریافتی از لندو برای اولین خرید و برای کاربرانی که از سفته برای ضمانت استفاده می‌کنند، مبلغ 6 میلیون تومان است. همچنین سقف اعتبار دریافتی برای کاربرانی که چک ضمانت ارائه می‌کنند، مبلغ 7.5 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. در خریدهای بعدی، در صورت افزایش نمره اعتبار، سقف خرید شما می‌تواند تا 10 میلیون تومان نیز افزایش پیدا کند.

ضمانتسقف خرید
ارائه چک برای خرید اول7.5 ملیون
ارائه چک برای خریدهای بعدیتا سقف 10 میلیون تومان بسته به نمره اعتبار
ارائه سفته برای خرید اول6 میلیون
ارائه سفته برای خریدهای بعدیتا سقف 15 میلیون تومان بسته به نمره اعتبار

پیگیری درخواست اعتبار

بعد از ثبت درخواست اعتبار، می‌توانید وضعیت آن را در در قسمت درخواست‌ها در پروفایل کاربری خود مشاهده کنید. در هر مرحله از روند رسیدگی به درخواست، وضعیت جدیدی در پروفایل شما نمایش داده می‌شود که معنای آنها در ادامه آمده است:

1.در انتظار تایید اولیه درخواست

در صورتی که برای اولین بار در لندو درخواست اعتبار می‌دهید، این پیام را دریافت خواهید کرد. در این مرحله لطفا منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

2. در انتظار ارسال مدارک

در صورتی که هنگام ثبت درخواست، مدارک مورد نیاز برای ضمانت را به طور کامل بارگذاری نکرده باشید، این پیام برای شما نمایش داده می‌شود. در این مرحله باید تمام مدارک درخواستی را به صورت کامل در پروفایل خود بارگذاری کنید.

3. در انتظار اعتبارسنجی

این پیام نشان می‌دهد که مدارک شما به واحد اعتبارسنجی ارسال شده تا صحت آنها توسط کارشناسان لندو بررسی شود.

4. در انتظار اصلاح و تکمیل مدارک

در صورتی که تمام یا یکی از مدارک مورد نیاز برای ضمانت مورد تایید واحد اعتبارسنجی قرار نگیرد، این پیام در پروفایل شما نمایش داده خواهد شد. در این مرحله باید مدارک خود را اصلاح یا تکمیل کنید.

5. در انتظار سرمایه‌گذاری

در این مرحله درخواست شما در فهرست تامین سرمایه قرار گرفته و به‌زودی آماده ارسال خواهد بود.

6. ارسال قرارداد

قرارداد مربوط به درخواست شما تنظیم و به مامور ارسال لندو تحویل داده شده است. پس از امضای آن، کد اعتبار برای خرید اقساطی از فروشگاه مورد نظر، به پروفایل کاربری شما ارسال می‌شود.

7. در انتظار دریافت اعتبار

در این مرحله پس از امضای قرارداد، درخواست کد اعتباری به فروشگاه مقصد ارسال شده و پس از دریافت در پروفایل شما قرار خواهد گرفت.

8. پرداخت اقساط

زمانی که شما در حال پرداخت اقساط خود در لندو هستید، این وضعیت را مشاهده می‌کنید.

9. پایان سفارش

این پیام بعد از پرداخت آخرین قسط شما به نمایش درمی‌آید و نشان می‌دهد که اقساط شما به خیر و نیکی به پایان رسیده است.

مدارک ضمانت

خرید اقساطی از لندو بسیار ساده است. کافیست تصویر مدارک مورد نیاز را در پروفایل کاربری خود بارگذاری کنید. این مدارک فقط برای ثبت اولین درخواست اعتبار در لندو است. در صورت بالا بودن نمره اعتبار، برای درخواست‌های بعدی با ضمانت سفته، نیازی به ارسال دوباره مدارک نیست. تنها در صورت ارائه چک ضمانت، با ثبت هر درخواست جدید، نیاز به بروزرسانی مدارک است.

مدارک لازم برای ثبت درخواست با ضمانت سفته:

تصاویر مدارک زیر را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید:

1.         تصویر پشت و روی کارت ملی

2.         تصویر شناسنامه (صفحه اول و صفحه توضیحات)

3.         پرینت گردش حساب ۳ ماه آخر با مهر و امضای شعبه (فقط صفحه اول و دوم)

لطفا به نکات زیر توجه کنید:

·         کارت ملی باید جدید باشد یا رسید تعویض داشته باشد.

·         در هنگام ارسال قرارداد با مامور ارسال، ضروری است که اصل تمام مدارکی که تصویر آن‌ها را ارسال کرده‌اید، همراه خود داشته باشید.

·         لندو به میزان دو برابر اعتبار شما، ضمانت سفته دریافت می‌کند. تهیه سفته برعهده لندو و هزینه آن مبلغ ثابت ۱۰,۰۰۰ تومان و بر عهده شماست.

مدارک لازم برای ثبت درخواست با ضمانت چک:

تصویر مدارک زیر را در پروفایل کاربری خود بارگذاری کنید:

1.         تصویر پشت و روی کارت ملی

2.         تصویر شناسنامه (صفحه اول و صفحه توضیحات)

3.         پرینت 3 ماهه گردش حساب جاری (حداقل 5 صفحه)

4.      پرینت سه ماه اخیر از حساب پشتیبان شما در صورت کم بودن مبلغ گردش حساب جاری

لطفا به نکات زیر توجه کنید:

·         کارت ملی باید جدید باشد یا رسید تعویض داشته باشد.

·         چک باید صیادی و به نام خود شما باشد.

·         مبلغ چک باید ۱۲۰ درصد اصل و فرع مبلغ وام باشد.

·         اگر وام معوقه و یا چک برگشتی داشته باشید، درخواست شما در اعتبارسنجی لغو خواهد شد.

·         هزینه اعتبار سنجی ۱۰,۰۰۰ تومان و پرداخت آن بر عهده شماست.

·         در صورت استفاده از ‌چک برای ضمانت، لازم است تصویر چک را در پروفایل کاربری خود بارگذاری کرده و اصل آن را نیز همراه با قرارداد امضاشده به مامور ارسال لندو تحویل دهید.

نمره اعتبار

ما در لندو بر خلاف تمام موسسات مالی و اعتباری، بابت تاخیر در پرداخت اقساط از شما جریمه دیرکرد نمی‌گیریم. در صورت تاخیر در پرداخت اقساط، صرفا نمره اعتبار شما کاهش پیدا می‌کند که در خریدهای بعدیتان از لندو تاثیرگذار خواهد بود.

نمره اعتبار یکی از نوآوری‌های لندو است و ما از آن به عنوان معیاری برای سنجیدن خوش‌قولی و مسئولیت‌پذیری شما استفاده می‌کنیم. هرچه نمره اعتبار شما در لندو بیشتر باشد، سقف اعتبار دریافتی در خریدهای بعدی برایتان بالاتر می‌رود. برای مشاهده نمره اعتبار می‌توانید به پروفایل کاربری خود مراجعه کنید.

محاسبه نمره اعتبار

در لندو محاسبه نمره اعتبار بر اساس الگوریتم‌های پیچیده هوش مصنوعی و با در نظر گرفتن داده‌های مختلف انجام می‌شود. روش دقیق محاسبه نمره اعتبار در لندو محرمانه است.

عوامل موثر در تعیین نمره اعتبار

·         پرداخت به موقع یا زودتر از موعد اقساط

·         سابقه خرید از لندو

·         سابقه سرمایه‌گذاری در لندو

·         تکمیل اطلاعات پروفایل کاربری

·         ارائه چک برای ضمانت

·         گزارش اعتباری در سیستم بانکی

مزایای نمره اعتبار بالا

  1. افزایش سقف خرید دوم تا مبلغ 15 میلیون تومان با ضمانت سفته
  2. تسریع روند دریافت اعتبار و عدم نیاز به اعتبارسنجی مجدد
  3. امکان ثبت درخواست حتی با وجود محدودیت برای سایرین
  4. اهدای جایزه به بالاترین نمره اعتبار به صورت ماهانه
  5. برگزاری قرعه‌کشی میان مشتریان دارای بالاترین میزان افزایش نمره اعتبار در هر ماه

لطفا به نکات زیر توجه کنید:

·         میزان سقف خرید بعدی در پروفایل و کنار نمره اعتبار نوشته شده است.

·         نمره مثبت برای پرداخت زودتر از موعد، فقط برای پرداختی‌هایی لحاظ می‌شود که یک ماه زودتر از موعد انجام شده باشند.

·         هر نمره مثبت مبلغ 60 هزار تومان به سقف خرید شما اضافه می‌کند.

·         حداکثر سقف اعتبار برای خرید دوم به بعد با ضمانت سفته، مبلغ 15 میلیون تومان است.

ضمانتنمره اعتبار در نقطه شروعسقف خرید
چک1257.5 میلیون
سفته1006 میلیون
نمره اعتباروضعیتسقف خرید(بر اساس نمره اعتبار)نیاز به اعتبار سنجی دوباره
167 به بالاعالیتا 15 میلیونندارد
167-101خوب6 تا 10 میلیونندارد
100-51متوسط3 تا 6 میلیونندارد
1-50ضعیفتا 3 میلیونندارد
0 و کمترمردودنداردعدم امکان خرید دوباره

دریافت اعتبار با چک

دریافت اعتبار با چک مزایای بیشتری نسبت به دریافت اعتبار با سفته دارد. با ارائه چک می‌توانید در چند مرحله ساده اعتبار دریافت کنید:

1.                   ثبت درخواست و بارگذاری مدارک

برای دریافت اعتبار با ارائه یک برگ چک و بدون ضامن، کافیست درخواست خود را ثبت کرده و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید. در صورت استفاده از چک برای ضمانت لازم است که چک را نیز مطابق دستورالعمل تکمیل کرده و تصویر آن را در پروفایل خود بارگذاری کنید. در این مرحله کارشناسان اعتبارسنجی لندو اطلاعات شما را بررسی می‌کنند. درصورت تایید اطلاعات و عدم وجود چک برگشتی در سیستم بانکی، درخواست شما تایید می‌شود.

2.                   ارائه مدارک به پیک لندو

در مرحله بعدی مامور ارسال لندو (در فاصله زمانی 3-2 روز پس از تایید درخواست) به آدرس شما مراجعه کرده و قرارداد را برای امضا به شما تحویل می‌دهد. شما باید اصل مدارک شناسایی را برای بررسی در اختیار او گذاشته و قرارداد را امضا کنید. اصل مدارک هویتی صرفا برای تطبیق هویت باید به مامور ارسال ارائه شود و مامور ارسال تنها کپی مدارک شناسایی را از شما تحویل می‌گیرد. اما اصل چک و اصل گردش حساب باید به مامور ارسال لندو تحویل داده شود.

3.                   دریافت اعتبار

پس از تایید چک توسط کارشناسان اعتبارسنجی، لندو کد اعتبار شما را در مدت 5 روز کاری در تهران و کرج و ۸ روز کاری در سایر شهرستان‌ها، به پروفایل کاربری شما ارسال خواهد کرد. با پرداخت اولین قسط (به همراه هزینه حمل و نقل)  استفاده از اعتبار برای شما امکان‌پذیر می‌شود. لطفا توجه داشته باشید که برای پرداخت قسط اول باید منتظر تماس کارشناسان ما بمانید. به هیچ عنوان قبل از تماس کارشناسان لندو اقدام به پرداخت قسط اول ننمایید.

سوالات متداول درباره چک

1.                   آیا برای ضمانت حتما باید چک ارائه کنم؟

پاسخ: خیر. امکان ارائه سفته نیز وجود دارد اما ضمانت با چک مزایای بیشتری در مقایسه با ضمانت با سفته دارد.

2.                   آیا چک حتما باید به نام خودم باشد؟

پاسخ: اگر چک به نام شخص دیگری است، ضروری است که درخواست اعتبار را با نام و مدارک همان شخص ثبت کنید.

3.                   روند بررسی سوابق بانکی و تایید چک چگونه است؟

پاسخ: اگر در سیستم بانکی کشور سابقه چک برگشتی داشته باشید، درخواست شما تایید نخواهد شد و لندو مسئولیتی در قبال این درخواست ندارد. سابقه بازپرداخت اقساط وام‌های قبلی شما در سیستم بانکی کشور در سامانه رتبه‌بندی اعتباری ایرانیان نیز بررسی می‌شود.

4.                   آیا امکان ارئه چک برای ضمانت از همه نقاط کشور وجود دارد؟

پاسخ:  امکان ارائه چک و سفته از تمام مناطق تحت پوشش لندو برای شما وجود دارد.

5.                   آیا پس از اتمام اقساط چک را به من برمی‌گردانید؟

پاسخ: بله. چک طبق تاریخ ذکرشده در قرارداد به شما بازگردانده خواهد شد.

6.                   آیا پس از تحویل دادن چک، رسید دریافت می‌کنم؟

پاسخ: بله. پس از تحویل چک به مامور ارسال لندو، به شما رسید داده می‌شود. پس از تسویه کامل نیز چک را به شما بازگردانده و رسید را تحویل می‌گیریم.

7.                   دستورالعمل نوشتن چک (تاریخ، مبلغ و …) چگونه است؟

پاسخ: مبلغ چک باید به میزان 120 درصد مبلغ کل اقساط باشد. همچنین چک باید بدون تاریخ باشد و نباید عبارت ضمانت در وجه تامین کننده‌مالی در آن ذکر شده باشد.

8.                   نمره اعتبار مشتریان جدید و قدیمی با ارائه چک تغییر می‌کند؟

پاسخ : نمره اعتبار تمام مشتریان در ابتدا 100 است اما نمره اعتبار مشتریانی که برای ضمانت چک ارائه می‌دهند، 125 در نظر گرفته می‌شود. نمره اعتبار مشتریان قدیمی در صورتی که برای درخواست جدید خود چک ارائه دهند، 25 واحد افزایش پیدا می‌کند.

دریافت اعتبار با سفته

در صورتی که شرایط ارائه چک ضمانت برای شما فراهم نیست، می‌توانید با ارائه سفته اقدام به ثبت درخواست اعتبار کنید. نیازی نیست که شما سفته را تهیه کنید. لندو سفته را برای شما تهیه کرده و شما می‌توانید فقط هزینه سفته را بپردازید. لندو سفته‌ها را به صورت تکمیل‌شده و قرارداد را برای دریافت امضا با پیک به آدرس شما ارسال می‌کند.

برای خریدهای بعدی از لندو با ارائه سفته، نیازی به اعتبارسنجی دوباره نیست. فقط نمره اعتبار شما باعث کاهش یا افزایش سقف خرید شما خواهد شد. در این جدول می‌توانید سقف خرید و نیاز به اعتبارسنجی دوباره با ارائه سفته را بر اساس نمره اعتبار کسب شده مشاهده کنید.

نمره اعتباروضعیتسقف خرید(بر اساس نمره اعتبار)نیاز به اعتبار سنجی دوباره
167 به بالاعالی15 میلیونندارد
167-101خوب6 تا 10 میلیونندارد
100-51متوسطمتوسط3 تا 6 میلیونندارد
1-50ضعیفتا سقف 3 میلیونندارد
0 و کمترمردودنداردعدم امکان خرید دوباره

سوالات متداول درباره سفته

1.      هزینه سفته چقدر است و آن را چه زمانی پرداخت کنم؟

پاسخ: هزینه سفته به صورت ثابت  ۱۰ هزار تومان است و شما هزینه آن را هنگام دریافت اعتبار پرداخت می‌کنید.

2.      پس از اتمام اقساط، سفته‌هایم چه می‌شود؟

پاسخ: پس از اتمام اقساط، سفته‌ها را از بین برده و در صورت درخواست شما تصویر سفته‌های از بین‌ رفته را برایتان ارسال می‌کنیم.

3.       چرا مبلغ سفته دو برابر مبلغ کل اقساط است؟

پاسخ: خسارت‌های ناشی از پیگیری و وصول مطالبات برای ما هزینه‌هایی دارد که این هزینه‌ها با دریافت سفته به میزان دو برابر مبلغ کل اقساط پوشش داده می‌شوند. (ما تا حالا حتی یک سفته را هم به اجرا نگذاشته‌ایم.)

باکس چهارم: استفاده از اعتبار

شیوه استفاده از اعتبار

اعتبار لندو شامل یک کد تخفیف 100 درصدی است که برای خرید اقساطی از فروشگاه‌های آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از اعتبار لندو کافیست مراحل زیر را طی کنید:

1.        مراجعه به سایت فروشگاه

به سایت فروشگاه مقصد (فروشگاهی که برای خرید از آن، اعتبار تهیه کرده‌اید) رفته و کالا یا خدمات مورد نظر خود را به سبد خرید اضافه کنید.

2.        وارد کردن کد

پس از ثبت درخواست و تایید در اعتبارسنجی، لندو کد اعتباری را به پروفایل کاربری شما ارسـال می‌کند. در مرحله پرداخت در سایت فروشگاه مقصد، با وارد کردن این کد در بخش کد تخفیف یا هدیه، خرید شما نهایی شده و فروشگاه مقصد کالای خریداری‌شده را برای شما ارسال خواهد کرد.

توجه داشته باشید که لندو صرفا به شما اعتبار ارائه می‌کند و مسئولیت فروش کالا، قیمت، ارسال و دیگر مسائل مربوط به کالا بر عهده فروشگاه مقصد است.

پرداخت اقساط

شیوه پرداخت

برای خرید اقساطی، لندو از شما پیش‌پرداخت دریافت نمی‌کند. اگر تمایل دارید مبلغی به عنوان پیش‌پرداخت بپردازید، می‌توانید آن را به سایت مقصد پرداخت کنید. برای مثال، برای خرید یک کالای 5 میلیون تومانی می‌توانید از لندو اعتبار 3 میلیون تومانی تهیه کرده و 2 میلیون تومان باقی‌مانده را به سایت مقصد پرداخت کنید.

پرداخت اقساط فقط به صورت آنلاین و از طریق پروفایل کاربری انجام می‌شود اما روش پرداخت قسط اول به دو صورت آنلاین و پرداخت در محل است. شما می‌توانید در مراحل ثبت درخواست یکی از این دو روش را انتخاب کنید.

مدت زمان اقساط

بازه پرداخت اقساط در لندو در صورت ضمانت با سفته از 3 تا 12 ماه در نظر گرفته شده و شما می‌توانید مدت زمان پرداخت اقساط خود را هنگام ثبت درخواست مشخص کنید. اما بازه پرداخت اقساط در صورت ضمانت با چک 12 ماه است. در صورت تاخیر در پرداخت اقساط از روش‌های پیامکی، ایمیلی و تلفنی مساله را با شما درمیان می‌گذاریم.

ما جریمه دیرکرد دریافت نمی‌کنیم اما به ازای هر روز تاخیر، نمره اعتبار شما کاهش پیدا می‌کند که این مساله روی سقف خریدهای بعدی شما از لندو تاثیرگذار است. در صورتی که نمره اعتبار شما کمتر از صفر شود، امکان ثبت درخواست جدید در لندو برای شما وجود نخواهد داشت.

در صورت دیرکرد بیشتر از یک ماه، مراتب به واحد حقوقی لندو اطلاع داده شده و از طریق قرارداد و سفته دریافتی از مشتری، پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

تسویه زودتر از موعد

شما می توانید با پرداخت زودتر از موعد، نمره اعتبار خود را افزایش داده و از مزایای نمره اعتبار بالا در خریدهای بعدی استفاده کنید.

همچنین این امکان برای شما وجود دارد که یک ماه پس از دریافت اعتبار، به صورت کامل تسویه حساب کنید. در این صورت سود اقساط شما کاهش پیدا می‌کند. شما می‌توانید برای تسویه حساب کامل از راه‌های زیر با ما تماس بگیرید:

تلفن: ۰۲۱-۴۲۴۰۹۰۰۰

ایمیل پیگیری درخواست:   support@lendo.ir

ساعت پاسخگویی: شنبه تا چهارشنبه (۱۸ – ۹)

                        روزهای پنجشنبه (۱۴ – ۹)

لغو کردن درخواست

در صورتی که بعد از دریافت اعتبار از خرید منصرف شدید، این امکان وجود دارد که تحت شرایطی اعتبار را به لندو بازگردانید. ما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از تهیه اعتبار از لندو، از وضعیت موجودی کالا و قیمت آن در سایت ما اطمینان پیدا کنید. شرایط بازگرداندن اعتبار به صورت زیر است:

·         تنها 48 ساعت بعد از دریافت اعتبار، فرصت دارید تا به پشتیبانی لندو اطلاع دهید.

·         نباید هیچ بخشی از مبلغ اعتبار دریافتی را استفاده کرده باشید.

برای لغو درخواست می‌توانید از راه‌های زیر با ما در تماس باشید:

تلفن: ۰۲۱-۴۲۴۰۹۰۰۰

ایمیل پیگیری درخواست:   support@lendo.ir

ساعت پاسخگویی: شنبه تا چهارشنبه (۱۸ – ۹)

                        روزهای پنجشنبه (۱۴ – ۹)